روابطمقالات

منشا رابطه احساسی ما چیست

در این مقاله می خواهیم از یک دیدگاه جدیدی به منشاء رابطه عاطفی نگاهی بیندازیم رابطه در ذهنیت انسان ها به صورت مختلف تعبیر می شود ولی کمتر کسی وجود دارد که معنی درستی از رابطه را در ذهنیت خود داشته باشد.

 

معنای حقیقی رابطه از کجا شکل می گیرد

از آنجایی که ما  اصول یک رابطه درست را نمی‌دانیم و همچنین نمی دانیم معنای حقیقی رابطه چیست, یک معنای خیالی و اشتباه از رابطه را در ذهنیت خود می سازیم و آن قدر آن معنا را تقویت می‌کنیم که تمام رفتارها و افکار ما پیرامون آن تصوری که از رابطه در ذهن خودمان ساخته ایم انجام شود.

برای مثال کسی که در ذهنیت خود  تصوری از رابطه بین دو جنس مخالف ساخته است معنای رابطه را پیرامون همین موضوع می بیند و تمام کارها و افکار و انتخاب هایش از این تصور ذهنی شکل می‌گیرد و از دیگر روابط خود غافل می شود به صورتی که همه روابط دیگر خود را فدای رابطه ای که در ذهن خودش ساخته است می کند.
یا اگر رابطه ای در ذهن کسی به گونه ای باشد که بیشتر با افراد خارج از خانواده خود در تعامل و ارتباط باشد. نمی تواند با خانواده خود رابطه درستی را تشکیل دهد زیرا تمام اهمیت, اعمال ,افکار و انتخاب‌های این فرد نسبت به افرادی که خارج از خانواده وی می باشد صورت می گیرد بنابراین نمی تواند رابطه درستی با خانواده خود بسازد.

پس می توان به این نتیجه رسید که در مرحله اول از شناخت, رابطه ما به تعریفی که در ذهن خودمان از رابطه داریم بر می گردد پس قدم اول برای ما این است که بتوانیم تعریف درستی از رابطه در ذهن خودمان بسازیم زیرا این تصور و تعریف ذهنی ما است که باعث می‌شود ما در تمامی روابط زندگی خودمان به نتیجه مطلوب برسیم.

 

چرا برخی از افراد در روابط عالی هستند؟

گاه ممکن است افراد مختلف وجود داشته باشند که در تمام زمینه‌های روابطی خود دقیقا آن چیزی را که می‌خواهند به دست می آورند. آن‌ها یا آگاهانه یا به صورت ناخودآگاه تعریف درستی از رابطه در ذهن خود ساختند که باعث می شود به صورت کامل روابط عالی در زندگی داشته باشند .
ولی آنها چه کاری می کنند که این گونه روابط شان عالی شده است و راز موفقیت آنها چه چیزی است؟
منشاء رابطه عاطفی خوب آن ها چیست و چگونه یک رابطه عالی با همسر خود دارند؟
چگونه همزمان رابطه خود با همسر , فرزند, خانواده و دوستان را به طور عالی می توانند حفظ کنند؟
تمام این نتایجی که گفته شد مواردی که گفته شد یک منشاء اصلی دارند و آن در درون خودتان است. آن منشأ تصور ذهنی هر شخص نسبت به رابطه است پس اگر شما دارای روابطی هستید که می خواهید آن را بهبود ببخشید . یا اگر می خواهید رابطه ای را تشکیل دهید یا اینکه می خواهید یک رابطه شکست خورده را بازسازی کنید تنها یک راه وجود دارد و آن این است که بتوانید رابطه را از منشأ درست کنید و از پایه و اساس ستون روابط خود را محکم قوی و صاف بسازید.

منشاء رابطه عاطفی

 

چگونه روابط خود را درست کنیم و منشاء رابطه عاطفی چیست؟

ما اگر بخواهیم ساختار هرچیزی را درست کنیم باید از پایه و منشا آن را درست کنیم این امر در همه موقعیت ها و همه مسائل صادق می باشد یعنی برای درست کردن هر چیزی درون زندگی خود باید ابتدا شما به منشأ برسید و منشاء را بیابید و پس از آن درک این را پیدا کنید که این منشاء در چه صورتی درست می شود سپس دانه دانه پایه های جدیدی برای ساخت آن به کار ببرید که این امر مستلزم این است که اول شما بخواهید و ثانیاً قبول کنید که تغییرات را در زندگی خود اعمال کنید.

ما در این مقاله قصد داشتیم منشاء روابط را به شما معرفی کنیم که منشاء رابطه عاطفی خراب از کجا است و فکر می‌کنیم در این مورد به نتیجه رسیده‌ایم که منشأ اصلی آن تصور ذهنی است که شما از رابطه در ذهن خود ساخته اید و تمام کارها و انتخاب های شما در زندگی پیرامون رابطه طبق این تصور ذهنی صورت می‌گیرد و عکس‌العمل‌های که شما نسبت به یک موقعیت انجام می‌دهید نشأت گرفته از تصور ذهنی شما است و آن عکس العمل برای شما نتیجه را به همراه دارد و آن نتایج هستند که در زندگی شما نمایان می شوند و شما آن ها را به عنوان واقعیت زندگی خود می پندارید.

بنابراین انتخاب های شما تغییر می کنند و زمانی که انتخاب های شما تغییر کردند نتایج زندگی شما نیز تغییر خواهند کرد  و این نتایج هستند که واقعیت زندگی شما را می سازند در صورتی که شما به صورت مثبت و درست بتواند این تصورات ذهنی را در ذهن خودتان پرورش دهید آن زمان است که دیگر تمام انتخاب های شما طبق تصورات ذهنی جدیدی که ساخته اید تغییر می کنند.
و این تغییر در نحوه انتخاب های شما باعث می شود که  واقعیت زندگی شما به گونه‌ای جدید تغییر کند و تمام این تغییرات هستند که باعث می‌شوند تمام روابط شما رو به بهبود و پیشرفت پیش روند و شما بتوانید همزمان روابط بسیار عالی و زیبا در حد بی نهایت عاشقانه با تمامی کسانی که می‌شناسید تجربه کنید و شخصیت شما در ذهن تمام آدم‌ هایی که  می شناسید به یک شخصیت بسیار دلنشین و دوست داشتنی تبدیل می شود که همیشه دوست دارند در کنار شما قرار گیرند بنابراین در هر فضا و مکانی که شما حضور داشته باشید احساس مورد محبت و توجه قرار گرفتن تان به فور یافت می شود. و این شما هستید که منبع عشق می شوید و به صورت ناخودآگاه عشق را به تمام کسانی که در اطرافتان هستند انتقال می دهید و دیگر عشق را گدایی نمی کنید.

سخن پایانی

حال دریافتید که منشاء رابطه عاطفی از کجاست و برای داشتن یک رابطه زیبا تنها کافی است که شما تصویر ذهنی خود را پیرامون آن رابطه تغییر دهید آنگاه تمام واقعیت زندگی شما تغییر می کند و می توان آن رابطه را به گونه ای که  مورد قبول شما باشد ایجاد کرد و رابطه را ادامه داد. در مقالات بعدی راهکارهایی برای شناخت تصورات درست پیرامون رابطه و نحوه تغییر این تصور را به شما آموزش خواهیم داد.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا