روابطمقالاتموفقیت

چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم

در ارتباطات یکی از ارکانی که تاثیرات قابل توجهی بر کیفیت ارتباطات و جذاب بودن افراد می گذارد زبان بدن است و بسیاری از افراد هنگام برخورد با دیگران به زبان بدن خود آگاهی ندارند در این مقاله سایت تومیتونی قصد داریم تا در خصوص اینکه چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم صحبت کنیم پیشنهاد می کنم این مطلب را دنبال کنید.

 زبان بدن

ذهن انسان این توانایی را دارد که بتواند از روی حالت و حرکات بدن در مورد ویژگی های ذاتی و رفتاری شخص قضاوت کند به طور کلی ذهن در چند لحظه می تواند تشخیص دهد و قضاوت کند که آیا فرد مقابل شخص با اعتمادی هست یا اینکه قصد فریب و آسیب زدن را دارد. در ادامه چند ترفند ذکر خواهم کرد که با کمک این ترفندها قادر خواهید بود با زبان بدن خود دیگران را جذب خویش کنید.

دقت در نحوه ایستادن

برای اینکه بدانیم چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم  و بتوانید دیگران را به سوی خود جذب کنیم باید به ایستادن مان توجه کنیم. نحوه حالت ایستادن و بهترین حالت ایستادن حالتی است که بدن کاملا صاف و بدون قوز باشد بنابراین هنگام ایستادن صاف و راحت بایستید.

شکل پاها در ایستادن به گونه ای باشد که کمی بازتر از عرض لگن قرار بگیرند, بدن خود را بکشید و سرتان را بالا نگه دارید سینه را صاف به جلو بکشید و شانه ها را به عقب بدهید در این حالت پشت تان صاف و بدون خمیدگی و قوز خواهد بود.به حالت سر و گردن توجه داشته باشید گردنتان محکم بگیرید و زاویه سرتان به شکلی باشد که هنگام نگاه کردن به چهره فردی که قدی متوسط دارد مجبور نباشید بالا یا پایین را نگاه کنید.

همین حالت صاف بدن را هنگام نشستن نیز حفظ کنید بسیار از افراد هنگامی که می نشینند بدنشان و جثه شان ریز دیده می شود اما اگر همین حالت صاف شانه ها را حفظ کنید و پشتتان خم نباشد کوچک بنظر نمی آید و تا حد امکان باید راحت به نظر بیایید.

پیشنهاد ویژه: 10 اشتباه زبان بدن در ارتباطات

حالت چهره و چشمان

چهره هر شخص بخشی است که سیگنال های بسیاری انتقال می دهد و بسیاری از افراد به طور ناآگاهانه در حال ارسال انواع سیگنال ها به طرف مقابل هستند برای اینکه بتوانید جذاب باشید و افراد را با زبان بدن خود جذب کنید باید مراقب حالت های چهره تان باشید.

شما باید در چهره تان شادی و آرامش را نشان دهید اگر شاد نیستید حداقل تلاش کنید که آرام به نظر بیایید یکی از مهم ترین بخش ها چهره در ارتباطات به ویژه زبان بدن حالت چشم ها می باشد هنگام ملاقات و صحبت کردن باید به حالت چشمان خود دقت داشته باشید.

چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم

در گفتگوهای دوستانه و مذاکرات به هیچ وجه تماس چشمی را قطع نکنید زیرا این حالت نشان دهنده بی احترامی شما به فرد مقابل می باشد. اگر این عادت را ندارید که هنگام صحبت کردن به چشمان طرف مقابل نگاه بیاندازید سعی کنید این عادت را در خود ایجاد کنید. برقراری تماس چشمی موجب می شود که شما فردی قابل اعتماد و بی آلایش به نظر برسید و علاوه بر آن تماس چشمی نشان می دهد که شما اعتماد به نفس بالایی دارید و به طرف مقابل اهمیت می دهید.

چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم

لبخند زدن

برای اینگه بدانیم چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم باید به لبخند اهمیت بدهیم زیرا مورد دیگری که در حالت چهره اهمیت دارد نقش لبخند می باشد هنگامی که به شخصی نگاه می کنید و با او ارتباط چشمی برقرار می کنید باید برچهره لبخند داشته باشید لبخند زدن نشانه اهمیت و احترام شماست اگر لبخند نزنید و بی تفاوت ظاهر شوید چهره ناخوشایندی از خود ایجاد کرده اید.خنده های واقعی داشته باشید خنده های واقعی از مصنوعی قابل تشخیص هستند خنده واقعی موجب ایجاد خطوط ریز در اطراف چشم می شود شاید دهان بتواند تظاهر کند و لبخند بزند اما چشمان نمی توانند فریب دهند.

حتما بخوانید : اشتباهات زبان بدن زنان

انجام حرکات آینه ای

یکی دیگر از رفتارهای که باید داشته باشید برای اینکه زبان بدن خوبی داشته باشید و بتوانید دیگران را جذب کنید این است که از حالت های قرینه ای یا آینه ای استفاده کنید مردم زمانی با شما احساس راحتی می کنند و جذب شما می شوند که بفهمند شما هم مانند آن ها هستید و شما این حس را با تقلید کردن حالت های بدنی آنها ایجاد می کنید به طور مثال اگر فرد دست به سینه نشسته باشد شما همین رفتار را تقلید کنید. اگر پاهایش را جابجا کرد و روی هم انداخت شما هم باید همین حرکت را انجام دهید و طبیعی رفتار کنید به هیچ عنوان مصنوعی نباشید توجه داشته باشید فرد مقابل نباید متوجه این شود که شما دارید از رفتار او تقلید می کنید زیرا اگر متوجه شود تاثیر این عمل از بین می رود.

از بی قراری و اضطراب دوری کنید

زمانی که شما دچار اضطراب و نگرانی باشید این ویژگی در زبان بدن تان قابل مشاهده است  زیرا در این حالت حرکات بدنتان تند و خارج از کنترل می شود بنابراین باید مراقب باشید و خونسردی خود را بدست آورید با چند نفس عمیق شروع کنید و ذهن تان را آرام کنید.

رفتارهایی که بی قراری شما را نشان می دهند شامل ضربه زدن با خودکار روی میز , تکان دادن شدید پا, بازی کردن با دستان و کاغذ و … می باشد که باید به شدت از این رفتارهای اجتناب کنید و آرامش خود را با چند نفس عمیق بدست آورید زیرا در یک ملاقات دیدن این حالات برای طرف مقابل حامل پیام های جالبی از سمت شما نمی باشد.

محوریت قرار دادن فرد در مذاکره

یکی دیگر از مواردی که کمک می کند چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم این است که هنگام سخن گفتن شخص مقابل را مورد توجه و محور هدف خود قرار دهید و تمام حواستان را معطوف به این امر کنید در این حالت حرکات چهره و بدن متناسب را انجام دهید. هدف این است که فرد به شما نزدیک شود و تحت تاثیر سخنان شما قرار گیرد بنابراین اگر شما حواستان به وری معطوف نباشد نمی توانید با زبان بدنتان تاثیر درستی روی شخص بگذارید.

چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم

حالت دست دادن

یکی دیگر از مواردی که برای اینکه زبان بدن خوبی داشته باشید باید بدان توجه داشته باشید این است که به حالت دست دادن خود دقت کنید.

هنگام دست دادن محکم و مطمئن دست و عین حال آرام دست بدهید دست دادن شل مانند ماهی مرده تاثیرات بدی بر روی شخص ایجاد می کند و به شدت از جذابیت شما می کاهد.هنگامی که دست می دهید با شخص مقابل ارتباط چشمی به همراه لبخند برقرار کنید.

مراقب دست دادن تان باشید و فراموش نکنید که باید محکم و با گرمی دست دهید با دستان عرق کرده و شل دست ندهید چرا که احساس ناخوشایندی را ایجاد می کنید. و نشان می دهید که فرد مقابل برای شما ارزشی ندارد.

نتیجه گیری

حال که تا حدی متوجه شدیم چگونه زبان بدن خوبی داشته باشیم باید در این زمینه بسیار تمرین کنیم تا بتوانیم این حالت ها را به طور اتومات در ارتباطات خود پیوسته انجام دهیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا