روابطمقالات

پنج باور منفی که روابط را خراب می کند

باورهای اشتباه در روابط:
همانطور که می دانید همه انسان ها در زندگی با چالش های متعددی رو به رو هستند اغلب انسان ها این را نمی پذیرند که وجود مشکلات و مسائل در زندگی یک امر طبیعی می باشد و همه  ما باید درجهت رفع مسائل و مشکلات تلاش کنیم و کوشا باشیم برخی بر این عقیده هستند که خوشبخت بودن به معنای متوسط بودن است. این حقیقت را باید بپذیریم که مساله اساسی همه آدم ها ریشه در باورهای محدود کننده شان دارد و تاثیر باورها در زندگی افراد قابل مشاهده می باشد و زندگی افراد را دچار چالش و مساله می کند.

افکار ما در حقیقت شکل دهنده رفتار ها و اعمال ما هستند ممکن است گاهی احساس کنید هیچ چیز سر جایش نیست و همه چیز بر خلاف میل شما انجام می شود گویی دنیا در مقابل شما ایستاده است چنانچه در این شرایط بتوانید بر روی احساسات  و افکار خود کنترل داشته باشید و مغلوب احساسات و افکار منفی نشوید بر طبق قانون جذب همه چیز تغییر می کند و شما به دستاورد متفاوتی می رسید.

باید بگویم که افکار و باور های اشتباه و منفی باعث می شوند که ما احساس و تصور بدی از خود و دیگران داشته باشیم و زمانی که درگیر این احساسات و باورهای بد باشیم هیچ تلاشی برای پیشرفت  در زندگی مان نمی کنیم این باورهای منفی می تواند بر زندگی, روابط عاطفی , انتخاب یک شغل مناسب و حتی انتخاب شریک عاطفی مناسب تاثثیر مخربی بگذارد. آنچه که ما در این مقاله قصد داریم عنوان کنیم گوشه ای از این باورهای مخرب است که می تواند بر زندگی و روابط ما تاثیر منفی بگذارد پس با ما همراه باشید.

 اولین باورهای اشتباه در روابط : او به من علاقه مند نخواهد شد

در بسیاری از مواقع افراد قبل از هر اقدامی پیش داوری می کنند و به دلیل داشتن بارهای اشتباه و محدود کننده از بسیاری از فرصت ها غافل شده ایم و افراد و شرایط مناسب را با این ذهنیت اشتباه از دست داده ایم ممکن است پیش امده که شخصی را که دوست داشتید با این پیش داوری اشتباه که او هرگز به من علاقه مند نخواهد شد را از دست داده ایم و تلاش نکردیم تا با وی آشنا شویم شاید او همان فرد مناسبی بوده که شما به دنبالش بوده اید ولی با چنین ذهنیت اشتباهی وی را از دست داده اید.

.

مساله  مهم اینجا این است تا زمانی که شما به دیگران فرصت آشنایی ندهید هرگز متوجه نخواهید شد که آن شخص به شما چه احساسی دارد ممکن است شخص به شما یک حس مبهم داشته باشد و چنانچه شما به وی فرصت دهید و به آن نزدیک شوید امکان دارد از شخصیت شما خوشش بیایید. بنابراین با قضاوت نکردن و داشتن باور های صحیح می توانید به خود و دیگران فرصت بیشتری بدهید و موقعیت های خوب را ایجاد کنید. سعی کنید با اعتماد به نفس بالا به سمت آدم ها بروید و با یک ذهنیت درست و مثبت توجه شخص را سوی خود جلب کنید.

دومین باورهای اشتباه در روابط: موفقیت یک امری ذاتی است

برخی از افراد بر این باورند که موفقیت یا عدم موفقیت یک پدیده ذاتی است و تلاش و کوشش ما هیچ گونه تاثیری در شکل گیری آن ندارد. باید این مورد را بدانید که هر مهارتی در دنیا اکتسابی است و شما می توانید آن را با تلاش و تمرین بدست بیاورید اما داشتن این ذهنیت محدود کننده که موفقیت یک امر ذاتی است منجر می شود که آدم ها هیچ تلاشی برای ارتقا دادن شخصیت شان انجام ندهند و این باور محدود کننده به آن ها این اجازه را نمی دهد که با دیگران ارتباط برقرار کنند. تا زمانی که شما افکار و عقاید مثبت را جایگزین این باور های محدود نکنید در زندگی تان هیچ گونه پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

سومین باور اشتباه: من به اندازه کافی خوب نیستم

یکی دیگر از باورهای اشتباه در روابط این است که شخص تصور کند به اندازه کافی خوب و شایسته نیست
برخی از افراد با داشتن چنین باور اشتباهی هرگز تلاش نمی کنند که پیشرفتی کنند آن ها بر این باورند چون به اندازه کافی خوب نیستند پس دیگران هم آن ها را دوست نخواهند داشت . سعی کنید این باورهای مخرب و محدود کننده را از خود دور کنید و افکار مثبت را جایگزین کنید شاید انجام این کار در ابتدا برایتان ساده نباشد ولی غیرممکن هم نیست شما با تغییرات کوچک در باورهایتان می توانید نتایج متفاوتی دریافت کنید بر اساس قانون جذب تغییر باورهای نتایج متفاوت به سمت خود جذب می کنید.

.

ذهن ما گیرنده و فرستنده فرکانس می باشد طبق این اصل ذهنیتی که خودمان نسبت به خودمان داریم در ذهن طرف مقابل نیز ایجاد می شود برای همین هم دقیقا همون باوری که داریم را به ذهن طرف مقابل نیز القا می کنیم و ذهنیت طرف مقابل به گونه ای تغییر می کند که دقیقا مشابه همون ذهنیتی می شود که ما از خودمان در ذهن داریم.

چهارمین باور اشتباه : من بهترین هستم و دیگران باید برای بدست آوردن من تلاش کنند

مورد بعدی دیگر از باورهای اشتباه در روابط این است که شخص خود را بهترین بداند
ما هموراه خود واقعی مان را پنهان می کنیم و نشان نمی دهیم خوب اقعی ما در پشت ترس ها و تردید ها و عادات بد مان پنهان شده است این یک باور اشتباه است که خود را کامل بدانیم و هیچ تلاشی برای ارتقا دادن شخصیت خود و بر قرار کردن ارتباط موثر با دیگران نکنیم و در انتظار این باشیم که دیگران بهترین بودن ما را احساس کنند و به سمت مان بیایند.

هر شخصی باید به طور مداوم بر روی توانایی ها افکار و باورهای خود کار کند و این ویژگی ها را ارتقا دهد و بر اساس قانون جذب شما می توانید با همین  قدم های کوچیک به سمت اهداف تان حرکت کنید.

پنجمین باور اشتباه: دیگران در مورد من بد حرف می زنند

یکی از مسخره ترین باورها و تصورات افراد این است که زمانی که در یک جمع هستند دیگران درباره آن ها صحبت می کنند و پشت سرشان آن ها را مسخره می کنند . این یک ذهنیت مسخره و اشتباه است که افراد تصور می کنند در یک جمع دائما مرکز توجه هستند و دیگران فقط در مورد عیب های آن ها حرف می زنند.

باید بدانید چنین ذهنیتی کاملا اشتباه است و بر طبق قانون جذب این ذهنیت اشتباه باعث کاهش شدید اعتماد به نفس افراد می شود و موجب ایجاد افسردگی و غم در افراد می شود. باید این باور محدود کننده را از خود دور کنید. تقریبا در 99 درصد از موارد افراد هیچ علاقه ای ندارند که ر مورد شما فکر کنند شما را قضاوت کنند یا مسخره کنند این ها فقط گوشه ای از باورهای و افکار اشتباه و بیمارگونه شما است. پس این افکار را دور بریزید گاهی ممکن است افراد در مورد توانایی های ما حرف بزنند نه نقاط ضعف مان بنابراین بر روی اعتماد به نفس خود کار کنید مهارت های و توانایی های خود را افزایش دهید و هر چه باور محدود کننده دارید را از خود دور کنید بندانید این ها فقط تصورات باطل شما هستند و واقعیت ندارند.

چنانچه شما بتوانید تصورات درستی از خود در ذهن تان بسازید می توانید بر اساس قانون جذب افراد را سمت خود جذب کنید و در روابط تان موفق تر عمل کنید.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا