مقالاتموفقیت

یازده اصل موفقیت که لازم است بدانید

رسیدن به موفقیت در هر ابعادی از زندگی آرزوی هر انسانی می باشد که مسیرهای متنوعی برای رسیدن به آن وجود دارد و هر شخصی که قصد دارد به موفقیت برسد باید این روش ها را بداند بنابراین در این قسمت از مجموعه مقالات سایت تومیتونی قصد داریم تا مهم ترین راه های رسیدن به موفقیت در زندگی را بیان کنیم پس با ما همراه شوید تا در این خصوص بیشتر بدانید.

در ابتدا باید قوانین حاکم بر جهان هستی که شناخت و استفاده صحیح از این قوانین منجر به موفقیت افراد می شود را بشناسید.

۱. قانون عمل و عکس‌العمل

یکی از راه های رسیدن به موفقیت شناخت قانون عمل و عکس العمل می باشد این یکی از قوانین کلیدی جذب می باشد بر اساس این قانون شما در زندگی هر عملی را که انجام دهید بازتاب یا نتیجه آن عمل به خودتان باز می گردد به بیانی دیگر پاداش یا مکافات عمل درست یا اشتباه خود را دریافت می کنید از همین جهت بسیار اهمیت دارد که چه رفتاری از خود نشان می دهید. باید مراقب کلام و نوع رفتارتان با دیگران باشید با کلام خود گناه نکنید اصول اخلاقی را رعایت کنید با دیگران با مهربانی و احترام رفتار کنید تا نتیجه که به شما باز می گردد خوشایندتان باشد.

۲. قانون حرکت

قانون بعدی قانون حرکت است هیچ پیشرفت و موفقیتی به خودی خود و بدون هیچ گونه تلاشی میسر نمی شود این دومین اصلی است که برای رسیدن به موفقیت باید در نظر بگیرید. برای اینکه به موفقیت و دستاوردی که به دنبال هستید برسید باید حرکت کنید و در راستای آن تلاش کنید اگر لازم است مهارتی را بیاموزید وقت بگذارید و آن مهارت را کسب کنید برای رسیدن به هدف خود انگیزه داشته باشید شور و اشتیاق لازمه رسیدن به موفقیت است اگر برای انجام کاری هیجان و اشتیاق نداشته باشید مطمعنان مسیر را به خوبی طی نخواهید کرد. بنابراین باید حرکت کنید به خودتان ایمان داشته باشید و با اشتیاق مسیر را طی کنید تا بتوانید به نتیجه برسید.

۳. قانون پذیرش

سومین اصلی که برای رسیدن به موفقیت باید به آن توجه داشته باشید اصل پذیرش است بر اساس این اصل شما برای اینکه قادر باشید وضعیت کنونی زندگی تان را تغییر دهید باید ابتدا آن شرایط را بپذیرید زیرا اگر شرایط کنونی زندگی تان را نپذیرید آن گاه قادر نخواهید بود وضعیت را تغییر دهید با پذیریش اینکه از وضعیت کنونی تان راضی نیستید می توانید راهی برای تغییر آن پیدا کنید و از قدرت های شگفت انگیز درونی تان استفاده کنید.

لازم به ذکر است که یادآوری کنم شما خود خالق وضعیت و زندگی کنونی تان هستید در حقیقت شما با افکارتان این شرایط را برای خود رقم زده اید, بنابراین با پذیرش این امر همان طور که با افکارتان این وضعیت را خلق کرده اید پس باز هم می توانید با تمرکز بر روی خواسته های بهتر شرایط کنونی تان را تغییر دهید.

حتما بخوانید: موانع رسیدن به هدف چیست؟ 

۴. قانون تکامل

قانون بعدی برای رسیدن به موفقیت قانون تکامل است همانطور که می دانید در این جهان همه چیز رو به پیشرفت و تکامل است و هیچ جریانی در این دنیا ساکن و ثابت نیست از همین رو موفقیت نیز یک جریانی است که رو به تغییر و تکامل می باشد. در حقیقت پستی و بلندی های مسیر و همین طور چالش هایی که پیش رو دارید موجب تکامل و رشد شما می شود و این اتفاقات زمینه ساز موفقیت می باشند. بنابراین باید به جسارت و شهامت پای در مسیر بگذارید و بدانید که این مسیر تکامل باید طی شود.

رسیدن به موفقیت

۵. قانون مسئولیت‌پذیری

قانون بعدی در مسیر رسیدن به موفقیت قانون مسئولیت پذیری می باشد. در واقع شما مسئول تمامی اتفاقات پیش رویتان هستید بنابراین باید این را بپذیرید و مسئولیت کارهایی که انجام می دهید را بر عهده بگیرید اگر اشتباهی از شما سرزد آن اشتباه را بپذیرید و مسئولیت کار خود را برعهده بگیرید و تلاش کنید تا اشتباه تان را جبران کنید. شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت هیچ کمکی به شما نمی کند و موجب می شود که شما از مسیر موفقیت خود خارج شوید.

۶. قانون پیوستگی

قانون پیوستگی بر این اساس است که گذشته و حال و آینده را به هم مرتبط و متصل می داند بر اساس این قانون افراد موفق اینگونه به گذشته می نگردند که از تجربیات آن در لحظه حال استفاده کنند تا بتوانند آینده ای که آرزویش را دارند خلق کنند. از همین جهت برای رسیدن به موفقیت این موضوع را در نظر بگیرید که گذشته معلم شماست و تجربیات آن می تواند کلیدی باشد که در لحظه حال آینده شما را می سازد.

۷. قانون تمرکز

یکی از مهم ترین مواردی که باید در مسیر رسیدن به موفقیت به آن توجه داشته باشید قانون و اصل تمرکز است بر اساس این قانون شما نمی توانید همزمان بر روی دو موضوع متمرکز باشید و از آنجایی که تمرکز روی هدف لازمه موفقیت و دستیابی به آن است باید بتوانید که روی یک هدف مشخص متمرکز شوید زیرا متمرکز بودن روی یک هدف قدرت جذب آن را بالا می برد.

رسیدن به موفقیت

۸. قانون اصالت

برای رسیدن به موفقیت باید اصالت بیان و رفتار داشته باشید باید حرف و عمل تان یکی باشد اگر اینگونه نباشد یعنی شما خلاف آنچه که بیان کنید رفتار کنید موجب می شود که اعتبار و شخصیت تان نزد دیگران پایین بیاید و دیگران قادر نخواهند بود به شما اعتماد کنند از همین جهت شما ارزش و احترام خود را از دست خواهید داد. از همین رو باید پای حرفی که می زنید بایستید و صادقانه عمل و رفتار کنید تا بتوانید اعتماد دیگران را جلب کنید.

حتما بخوانید: افراد موفق برای حفظ اعتمادبه‌نفس خود چه می‌کنند؟

۹. قانون اهمیت دادن به لحظه حال

آنچه که برای دستیابی به موفقیت و رسیدن به اهداف اهمیت دارد توجه داشتن به لحظه کنونی و به بیانی دیگر در لحظه زندگی کردن است. گذشته تاریک است و آینده نیز مبهم آنچه واقعا وجود دارد همین لحظه است, لحظه کنونی بنابراین باید به همین لحظه اهمیت بدهیم. زیرا انتخاب های ما در لحظه حال است که آینده ما را می سازد. گذشته تنها یک خاطره است که باید تجربیات آن را بدست بگیریم, اگر مدام درگیر گذشته باشیم و خود را بابت اشتباهات و اتفاقات گذشته سرزنش کنیم فرصت های زیادی را که در لحظه حال پیش رویمان قرار دارند را از دست می دهیم. بنابراین باید گذشته را رها کنید و فقط به لحظه اکنون بپردازید و نگران آینده نیز نباشید زیرا آنچه اهمیت دارد لحظه حال و انتخاب هایتان می باشد که سرنوشت و فردایتان را رقم می زند.

۱۰. قانون تغییر

قانون تغییر می گوید اگر از زندگی خود راضی نیستید و شرایط کنونی زندگی تان را نمی پسندید نشین غصه بخور بلکه بلند شو و زندگیت رو تغییر بده. اگر تغییر نکنی دیر یا زود مجبور می شوی که تغییر کنی و باز هم اگر تغییر نکنی محکوم به نابودی هستی. دنیا رو به تکامل است و همه چیز و همه کس باید پیشرفت کند و کامل شود بنابراین این نگرش را بپذیر که تغییرات سازنده هستند. از تغییر کردن ترس نداشته باشید عادت های اشتباه را دور بریزید و در میسر رسیدن به خواسته ها و اهدافتان تغییرات لازم ذهنی , کلامی و رفتاری را انجام دهید.

۱۱. قانون استقامت و پایداری

این نکته را به یاد داشته باشید که موفقیت یک شبه به دست نمی آید و در راه رسیدن به موفقیت باید استقامت و پایداری داشته باشید. اگر شکست خوردید امید خود را از دست ندهید دوباره بلند شوید و به تلاش خود ادامه دهید. اجازه ندهید افکار منفی مانع پیشروی شما شوند ثابت قدم باشید و با قدرت به راه تان ادامه دهید و مطمئن باشید این استقامت و تلاش شما را به موفقیت می رساند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا