مقالاتموفقیت

پنج روش برای به کنترل درآوردن ضمیر ناخودآگاه

ضمیرناخوداگاه چیست

آیا تا به حال چیزی در مورد ضمیر ناخودآگاه و قدرت آن شنیده اید و آیا می دانید که ضمیر ناخوآگاه چه نقشی در زندگی ما ایفا می کند اگر تاکنون چیزی در این مورد نمی دانستید در این قسمت از سایت تومیتونی قصد داریم تا در خصوص ضمیر ناخودآگاه و راه هایی برای کنترل ضمیر ناخوداگاه صحبت کنیم پس ما را دنبال کنید.

تعریف ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه

در ابتدا باید شناختی کلی از ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه داشته باشید بر اساس تقسیم بندی که در حوزه روانشناسی توسط روانشناسان صورت گرفته چنین بیان شده که انسان دارای دو بخش و دو ضمیر می باشد که یکی خودآگاه می باشد و دیگری ضمیر ناخودآگاه.

حتما بخوانید: نقش قدرت ذهن در دستیابی به موفقیت که باید بدانید

ضمیر خودآگاه چیست؟

به آن بخش ارادی از وجودمان که به طور آگاهانه بواسطه آن کنترل تصمیمات و عملکردهایمان را بر عهده داریم ضمیر خودآگاه می گویند. توسط ضمیر خودآگاه است که ما تعقل می کنیم و کارهای و تصمیمات به اصطلاح منطقی و ارادی مان را توسط این قسمت از وجودمان می گیریم.

ضمیرناخودآگاه چیست؟

و اما زمانی که منطق ما کنار رود و خودآگاه ما غیرفعال شود پای ضمیر دوم یعنی ناخوداگاه به میان می آید به عبارتی کنترل تمام رفتارهای غیر ارادی و اندام های حیاتی ما از قبیل تنفس کرن , گردش خون  , تپش قلب بر عهده ضمیرناخوداگاه می باشد در واقع ضمیر ناخودآگاه محل شکل گیری باورها و عقاید ماست احساسات در اینجا نقش پررنگی دارند

تمام یافته های ما که از طریق حواس پنچ گاه حاصل می شوند در ذهن ناخودآگاه ما ذخیره می شوند و بر اساس این دانسته ها ذهن ناهوشیار ما تحلیل و بررسی می کند و نظام باورهای ما را شکل می دهد. ضمیر ناخودآگاه از قدرتی برخوردار است که این امکان را برای ما فراهم می آورد که به تمام آرزوهایمان دست یابیم بنابراین اگر بتوانیم آن را درست برنامه ریزی کنیم به راحتی می توانیم تحقق رویاهایمان را میسر کنیم.از دیگر ویژگی های جالب ضمیر ناخودآگاه این است تفاوتی بین واقعیت و رویا قائل نیست و برای ضمیرناخودآگاه نمی توان هیچ محدودیت زمانی و مکانی قائل شد.

بنابراین با توجه به این ویژگی ضمیرناخوداگاه که نمی تواند بین واقعیت و خیال تفاوتی قائل شود می توان به آرزوها دست یافت زیرا ضمیرناخوداگاه آنچه را که باور کند محقق می سازد و برای رسیدن به اهداف و رویاها می توان آن را در ذهن تجسم کنید و تصویر موفقیت را در ذهن بسازید آنگاه آنچه را که ضمیرخوداگاه بپذیرد راه محقق شدنش در زندگی مان فراهم می آورد.بنابراین بسیار مهم است که تصاویر چه چیزی را در ذهن ایجاد می کنیم در این میان افکار و احساسات مان نیز نقش دارند هر فکر و احساسی که در وجودتان داشته باشید بر روی ضمیر ناخوداگاه اثر می گذارد بنابراین باید مراقب باشید تا فقط افکار و احساسات خوشایند را دنبال کنید.

برنامه ریزی برای کنترل ضمیر ناخوداگاه

شما می توانید ضمیرناخوداگاه تان را بر روی موفقیت برنامه ریزی کنید اما حتما می پرسید چگونه این کار را انجام دهیم. ضمیرناخوداگاه همانند کامپیوتر زبان برنامه ریزی خاص خود را دارد اگر زبان آن را بیاموزید دیگر تحقق رویاهایتان امری محال و دور از ذهن بنظر نخواهد آمد.زبان ضمیرناخوداگاه زبان احساس است شما می توانید از طریق احساسات تان با ضمیرناخوداگاه در ارتباط باشد. اکثر انسان های موفق زبان ضمیرناخوداگاه را می دانند و این افراد قادر هستند به احساسات خود و ضمیر ناخوداگاه خویش پاسخ دهند و در تصمیمات مهم و خلق ایده هایشان از ناخوداگاه شان کمک بگیرند.

در این بخش پنج روش برای کنترل ضمیر ناخوداگاه می آموزید

 

اصل خود هوشیاری

مهم ترین مسئله برای کنترل ضمیر ناخوداگاه توجه به اصل خودآگاهی و بصیرت لحظه به لحظه به خود می باشد. شما باید هر لحظه مراقب خود باشید و در نظر داشته باشید که دارید چه سیگنال هایی را به ذهن ناهوشیار خود می فرستید. تمام زندگی ما تحت تاثیر باورها و تفکرات خودمان شکل می گیرد. بنابراین هوشیاری و آگاهی به خود بهترین روش برای به کنترل در آوردن قدرت ذهن ناخوداگاه می باشد.

اصل استفاده از قدرت سوال

سوالاتی که از خود می پرسید در حقیقت بازتاب دهنده نوع تفکر و روحیه شماست بنابراین بسیار مهم است که چه سوالهایی از خود بپرسید به طور مثال زمانی که از خود می پرسید  چگونه است که من خوشبختم؟ ضمیرناخوداگاه به دنبال پاسخ این پرسش نشانه هایی را می آورد که تایید می کند که شما خوشبخت هستید. بنابراین مراقب باشید همیشه سوالات درست از خود بپرسید

به طور مثال اگر در شرایط روحی مناسبی نیستید به جای اینکه بپرسید من چرا اینقدر بدشانسم بپرسید چطوری می تونم خوشحالی بیشتری بدست بیاورم و در این حالت ضمیرناخوداگاه شما به دنبال پاسخ گزینه های خوبی جلوی رویتان می گذارد.

اصل استفاده از قدرت تمرکز

برای اینکه کنترل ضمیر ناخوداگاه را در دست داشته باشید بدانید بر طبق اصل تمرکز شما به هر چیزی که در زندگی بدان فکر کنید و روی آن حساس باشید و تمرکز کنید آن را به سمت خویش جذب خواهید کرد بنابراین به یاد داشته باشید اگر روی چیزهای بد تمرکز کنید آنها را به سمت خود می خوانید و اگر به چیزهای خوب توجه کنید آنها را در زندگی خود جذب می کنید.

اصل استفاده از جملات تأکیدی و تصدیقی مثبت

جملات تاکیدی مثبت تاثیر خوبی بر روی ضمیر ناخوداگاه می گذارند به شرطی که با احساس و توجه همراه باشند سعی کنید از این جملات روزانه در زندگی خود بهره ببرید به طور مثال بگویید

زندگی من هر روز از هر جهت بهتر می شود. من هر روز سالم تر می شوم و …

اصل تصویرسازی ذهنی

از قدرت تصویرسازی و تجسم خلاق برای کنترل ضمیر ناخوداگاه غافل نباشید تجسم کردن جادو می کند بسیار از افراد موفق و ثروتمند موفقیت و ثروت خود را تجسم کردند آن ها افراد خیال پرداز و رویا پردازی بودند که دائم در حال تجسم رویاها و آرزوهای شیرین خود بودند و بلاخره بدان دست یافتند.

شما هم از این پتانسیل غافل نباشید و آرزوها و رویاهایتان را تصویرسازی کنید و تصویر کردن طبق قانون جذب سیگنال و ارتعاشی قوی ایجاد می کند که هم باورهایی زیبایی در ذهن تان شکل می دهد و هم رویای شما را به سمت تان جذب می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا