روابطمقالات

نشانه های یک رابطه خوب و سالم

شروع یک رابطه همیشه با هیجان اشتیاق همراه است برخی از افراد در ابتدای یک رابطه به علت هیجانی که دارند نمی توانند به درستی تشخیص دهند که آیا این یک رابطه خوب و سالم است یا رابطه ای است که ممکن است دردسرهای زیادی به همراه داشته باشید شاید شما هم ندانید که نشانه های یک رابطه عاطفی سالم چیست ما در این مقاله سایت تومیتونی قصد داریم تا برخی از نشانه های یک رابطه خوب و سالم را بیان کنیم پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پذیرفتن شما به همان شکل که هستید

یکی از اولین و شاید مهم ترین نشانه های یک رابطه عاطفی سالم این می باشد که شخص مقابل باید شما را همانگونه که هستید بپذیرد و در این خصوص نخواهد که شما را تغییر دهد زیرا هر آدمی با ویژگی های متفاوتی آفریده شده است از همین جهت شما نباید بخاطر طرف مقابل تان تغییر کنید و کسی که عاشق شما باشد باید شما را همین گونه که هستید بپذیرد.

حتما بخوانید : نکاتی در مورد جذابیت رفتاری که باید بدانید

احترام گذاشتن

یکی دیگر از نشانه های یک رابطه خوب و سالم این است که دو طرف در همه شرایط احترام یکدیگر را حفظ کنند به ویژه زمانی که عصبانی می شوند و از کوره در می روند نباید رفتار توهین آمیزی با یکدیگر داشته باشند . هر دو طرف باید  احساسات یکدیگر را به خوبی درک کنند.

اعتماد کردن

یکی دیگر از نشانه های یک رابطه عاطفی سالم این است که دو طرف بتوانند به راحتی به یکدیگر اعتماد کنند و به لحاظ روحی و جسمی نیازهای یکدیگر را برطرف کنند از آنجایی که ما انسان ها ذاتا موجودات محتاطی هستیم و دوست نداریم اسرارمان را به کسی بازگو کنیم اما باید اینقدر به شریک عاطفی خود ایمان و اعتماد داشته باشیم که بتوانیم به راحتی به وی اعتماد کنیم و اسرار و رازهای خود را با او در میان بگذاریم و احساسات پنهان خویش را بازگو کنیم.

صداقت داشتن

یکی دیگر از مهم ترین نشانه های یک رابطه خوب و سالم این است که دو طرف با یکدیگر صادق باشند می توان اینگونه گفت صداقت پایه اصلی شروع یک رابطه عاطفی سالم می باشد از همین جهت باید در رابطه های خود صداقت را لحاظ کنید هرچند که بیان حقیقت در ابتدا سخت باشد اما بسیار بهتر از پنهان کاری است اگر شما رابطه تان را بر پایه دورغ بیان کنید شاید برای مدتی آرامش داشته باشید اما بالاخره دیر یا زود حقیقت برملا می شود و عدم صداقت شما می تواند رابطه تان را به پایان برساند بنابراین صداقت را سرلوحه رابطه خود قرار دهید.

همدلی کردن

همدلی کردن یکی از نشانه های یک رابطه عاطفی سالم و قوی می باشد زمانی که شریک زندگی شما در وضعیت روحی خوبی نیست همدلی کردن یعنی درک شرایط او و کمک برای پشت سر گذاشتن بحران روحی وی. همدلی کردن و کنار شریک عاطفی خود بودن آن هم در مواقع بحرانی کمک می کند که رابطه شما محکم تر پابرجا تر شود.

مهربانی کردن

مهربانی کردن و محبت داشتن یکی از نشانه های یک رابطه خوب و سالم است. باید در شروع یک رابطه از خود بپرسید آیا حاضرید تمامی کارهایی که برای بهترین دوست تان انجام می دهید برای شریک عاطفی خود انجام دهید و نیازهای وی را برطرف کنید آیا حاضرید در تمامی شرایط در کنار وی باشید و عشق و احترام خود را نثار وی کنید آیا حاضرید در مواقع عصبانیت خودتان را کنترل کنید تا آسیبی به شریک عاطفی تان وارد نشود.

محبت کردن و مهربانی می تواند در قالب بوسیدن , لمس طرف مقابل , هدیه دادن یک شاخه گل یا حتی گفتن یک کلمه عاشقانه دوستت دارم باشد. مهربانی و محبت کردن پایه های رابطه عاطفی را مستحکم می کند و دوام رابطه را طولانی تر می کند. اگر از محبت کردن و ابراز آن دوری کنید دیگر نشانه ای از آن را در رابطه خود یافت نخواهید کرد و این احتمال وجود دارد که رابطه شما به سردی و جدایی منجر شود.

تعهد دادن

از دیگر نشانه های رابطه عاطفی سالم متعهد بودن است شخصی که وارد یک رابطه عاطفی می شود باید بتواند به شریک عاطفی خود متعهد باشد و تغییراتی در سبک زندگی خویش ایجاد کند.

فکر کردن

برای اینکه یک رابطه عاطفی سالم و موفق داشته باشید باید به رابطه تان فکر کنید و به خوبی شریک عاطفی خود و خصوصیات و ویژگی های اخلاقی وی را شناسایی کنید و بدانید از چه چیزهایی ناراحت و از چه چیزهایی خوشحال می شود وقت گذاشتن و فرک کردن به خود و رابطه تان کمک می کند تا رابطه خوب و سالمی داشته باشید.

عفو و بخشش داشته باشید

کسی که وارد یک رابطه می شود باید گذشت داشته باشد و در صورتی که شریک عاطفی شما دچار اشتباه و خطا شد باید توانایی بخشش و عفو آن را داشته باشید باید قلبتان را از کینه رها کنید و به شریک عاطفی تان یک فرصت برای بهبود رابطه خود دهید.

سازش کنید

یکی دیگر از نشانه های یک رابطه عاطفی سالم این است که دو طرف بتوانند در مواقعی که در گیر بحث و درگیری می شوند با هم سازش و صلح کنند و مسئله را خاتمه دهند. گاهی لازم است که از غرورمان کاسته و در این مورد پیش قدم شویم زیرا در یک رابطه عمیق برای با هم بودن ارزش دارد که سازش کنیم و کدورت ها را فراموش کنیم. مهربانی کنید و رابطه تان را حفظ کنید.

قدردان یکدیگر باشید.

از دیگر نشانه های رابطه عاطفی سالم این است که دو طرف باید قدردان یکدیگر باشند شما باید مراتب قدردانی خود را به شریک زندگی تان در قالب های متفاوتی ارائه دهید. قدردانی کردن یعنی اهمیت دادن به یکدیگر یعنی دیدن محبت های یکدیگر یعنی ارزش قائل شدن برای هم بنابراین بسیار اهمیت دارد که در یک رابطه این موارد را رعایت کنید.

نتیجه گیری

بنابراین برای داشتن یک رابطه عاطفی سالم و قوی باید به مواردی که اشاره شد دقت کرد یک رابطه سالم رابطه ای است که بتوان در آن عشق و احترام متقابل و در نتیجه ارامش را شاهد بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا