مقالاتموفقیت

نقش قدرت ذهن در دست یابی به موفقیت که باید بدانید

آنچه افراد موفق را از سایرین متمایز می کند در حقیقت میزان آشنایی و تسلط آن ها بر توانایی ها و قدرت ذهن خویش می باشد. افراد موفق بر روی تمامی جنبه های زندگی خویش کنترل دارند و با بهره گیری از قدرت ذهن مسیر رسیدن به اهداف و آرزوهای خویش را هموار می کنند در این مقاله نقش قدرت ذهن انسان در دست یابی به موفقیت را بازگو خواهیم کرد با همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید.

 

برای اینکه با قدرت ذهن انسان دردست یابی به موفقیت آشنا شوید و بتوانید از آن مانند افراد موفق بهره ببرید باید با دو بخش ذهن آشنا شوید یکی بخش خوداگاه یا هوشیار و دیگری بخش نیمه هوشیار یا ناخوداگاه.

بخش هوشیار یا خوداگاه ذهن

بخش خوداگاه یا هوشیار ذهن قسمتی از ذهن است که ما با استفاده از آن تفکر  و برنامه ریزی می کنیم در حقیقت قسمت منطقی ذهن ما را شامل می شود و این بخش تنها حدود 5 درصد از فعالیت ذهن ما را به خود اختصاص داده است.

ترک عادت با عزم و اراده قوی

بسیاری از افراد برای ترک عادتی به طور مثال ترک سیگار از اراده خود بهره می گیرند اراده از قدرت ذهن خوداگاه بهره می گیرد و از آنجایی که قدرت ذهن خوداگاه تنها بین 1 تا 5 درصد می باشد بنابراین این استراتژی یک استراتژی ضعیف می باشد و احتمال شکست آن وجود دارد. افراد موفق می دانند که چگونه از ذهن خوداگاه استفاده کنند آنها از قدرت ذهن خوداگاه برای هدایت کردن ذهن ناخوداگاه خویش بهره می برند.

بخش ناخودآگاه یا ضمیر ناخوداگاه ذهن

ضمیر ناخوداگاه یا همان بخش ناخوداگاه ذهن بخشی است که غالبا اکثر افراد نسبت به قدرت آن آگاهی ندارند ذهن ناخوداگاه وظیفه و مسئولیت کنترل بخش ها و اعمال حیاتی بدن ما را بر عهده دارد به طور مثال کنترل عملکرد ضربان قلب , تنفس , گردش خون و … غیره بر عهده ضمیر ناخوداگاه می باشد.

عملکرد ذهن ناخوداگاه

ذهن ناخوداگاه همانند سیستم هدایت خودکار می ماند که در پشت پرده کنترل تمامی بخش های بدن را بر عهده داره ذهن ناخوداگاه  به ذهن خوداگاه این امکان را می دهد که یاد بگیرد و عمل کند از آنجایی بسیاری از افراد از قدرت ذهن ناخوداگاه آگاهی ندارند متاسفانه از قدرت ذهن ناخوداگاه در جهت درست استفاده نمی کنند آن ها با توجه و تمرکز بر روی اندیشه های منفی از قدرت ذهن ناخوداگاه در جهت منفی گرایی و ایجاد رویدادهای ناخوشایند بهره می برند.

حتما بخوانید: پنج روش برای به کنترل درآوردن ضمیر ناخودآگاه

چنانچه شما رفتاری را به طور ارادی بارها تکرار کنید این رفتار در ذهن ناخوداگاه شما می نشیند و تبدیل به یک باور یا عادت می شود این یکی از ویژگی های ذهن ناخوداگاه می باشد از همین جهت است که بسیاری از برندها موفقیت خود را از این قابلیت ذهن انسان مایه گرفته اند و نام تجاری خود را در ذهن افراد ثبت کرده اند از جمله اینها برند کوکاکولا می باشد که موجب شده شما ناخواسته این برند را بیشتر از رقیب آن پپسی دوست داشته باشید.

شاید این حقیقت را ندانید که اکثر رفتارهای شما ناشی از ذهنیت و باوری که در ناخوداگاه شما شکل گرفته است می باشد به طور نمونه شما در زندگی خود با شکست زیاد روبه رو می شوید زیرا در کودکی با مفهوم کمبود بزرگ شده اید. از حضور و صحبت در جمع و اشتباه کردن واهمه دارید به این دلیل است که در کودکی در جمع دوستان توسط والدین سرزنش شده اید. نسبت به موفقیت خود در کاری که انجام می دهید شک دارید زیرا در کودکی بارها شنیده اید که تو نمی توانی و… از این دست افکار و باورها که در ذهن ناخوداگاه شما ریشه کرده است.

 قدرت ذهن در موفقیت و تغییر زندگی

قدرت ذهن انسان در دست یابی به موفقیت و تغییر سبک زندگی ما نقش بسزایی دارد هر یک از ما می توانیم با کمک قدرت ضمیر ناخوداگاه زندگی خویش را تغییر دهیم و مسیر دست یابی به اهداف و رویاهایمان را فراهم کنیم اگر آرزوی ثروتمند شدن را دارید یا آرزوی سلامتی بیشتر و یا هر آرزوی دیگری همه اینها با تحت کنترل گرفتن قدرت ذهن خوداگاه امکان پذیر می شود.

برای اینکه بتوانیم ازا قدرت ذهن ناخوداگاه خویش برای دستیابی به رویاهایمان و همچنین تغییر زندگی ما بهره ببریم ابتدا باید یاد بگیریم که چگونه افکارمان را کنترل و هدایت کنیم. بسیاری از مردم ذهن آشفته ای دارند و در ذهن شان پر از نجواها و همهمه ها می باشد زمانی که ذهن آرامی نداشته باشید نمی توانید روی خواسته ای متمرکز شوید و آن را در زندگی خویش جذب کنید از همین رو باید کنترل ذهن تان را در دست بگیرید و ذهن تان را از نجواها و افکار باطل رها کنید.

در ابتدای امر کنترل ذهن تان ممکن است مشکل باشدینکه مدت زیرا به دلیل اینکه مدت زیادی ذهن تان بر روی نجواهای منفی متمرکز بوده ابتدا برای خروج و رها سازی این افکار و باورهای اشتباه مقاومت می کند و از همین رو تلاش شما برای رهایی از این موضوع بیشتر خواهد شد. اما به مرور زمان با تمرین کردن و تلاش همه چیز درست می شود و می توانید کنترل قدرت ذهن ناخوداگاه خویش را بر عهده بگیرید.

حتما بخوانید:می خواهی حافظه تو تقویت کنی این 8 روش رو بخون

استفاده از قدرت تخیل

افراد موفق برای دستیابی به قدرت ذهن انسان  در دستیابی به موفقیت و تحت کنترل گرفتن آن از قدرت تجسم و تخیل بهره می برند تخیل دروازه ورود به دنیای بیکران می باشد شما بعد از اینکه برای خود مسیر و هدف در نظر گرفتید برای اینکه قدرت ذهن ناخوداگاه خویش را مورد استفاده قرار دهید از تخیل بهره ببرید. تخیل یک بازی کودکانه نیست بلکه یک مهارت است انشتین اعتقاد داشت با تخیل می توان دنیا را احاطه کر از همین جهت قدرت و جادو تخیل را دست کم نگیرید هر آنچه که دوست دارید را تجسم کنید و در ذهن خویش به آن بال پر دهید.

تکنیک تمرکز انرژی ذهنی

تکنیک تمرکز یکی از روش های قدرت ذهن در دستیابی به موفقیت می باشد راهی برای رسیدن به خواسته هایتان فراهم نمایید ذهن شما روی هر چیزی متمرکز شود آن چیز در زندگی تان قدرت می یابد بنابراین برای دستیابی به اهدافتان از طریق قدرت ذهن باید ذهن تان را بر روی آن چیزی که می خواهید متمرکز کنید و به داشتن آن چیز فکر کنید و حتی بهتر است روی آن تصویرسازی و خیال پردازی کنید تا قدرت جذب بیشتری پیدا کند.

برای اینکه همیشه یادتان باشد و روی خواسته هایتان تمرکز داشته باشید می توانید یک شی یادآوری کننده همراه خود داشته باشید یک سنگ یا یک دستبند همراه خود داشته باشید تا به محض دیدن آن و لمس آن یادتان بیایید که باید روی هدف و خواسته تان متمرکز باشید.

منبع : تومیتونی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا