مقالاتموفقیت

دلیل وقوع اتفاقات زندگی بشر (قسمت اول)

در این پادکست صوتی قسمت اول دوره رایگان (دلیل وقوع اتفاقات زندگی بشر )  بیان شده است . ما می خواهیم بهتر بدانیم که علت وقوع اتفاقات توی زندگی ما چیه؟ و چرا این اتفاقات خوب یا بد توی زندگی مون میافته آیا اینها همه دست تقدیر یا سرنوشت و ما هیچ اختیاری در خصوص وقوع این اتفاقات نداریم یا دلیل دیگری وجود دارد؟

برای دریافت این پاسخ این پادکست صوتی شروع خوبی است و به شما کمک می کند که علت وقوع حوادث و رویدادها را دریابید.

دلیل وقوع اتفاقات زندگی بشر

در این قسمت از دیدگاه قران مسئله را بررسی کرده ایم. همانطور که می دانید خداوند در قران ذکر کرده است که ما انسان را به عنوان خلیفه و جانشین خود بر روی زمین قرار داده ایم و منظور از خلیفه یعنی کسی که ویژگی های خداوند را داشته باشد و یکی از مهم ترین ویژگی های خداوند خالق بودنش می باشد بنابراین انسان نیز خالق است و تمامی رویدادهای و اتفاقات زندگی خودش را خلق می کند و این رویدادها در شامل تمامی جنبه ها و ابعاد زندگی می شود از ثروت گرفته تا سلامتی , روابط , قدرت و ..

به عبارتی دیگر  به تعبیر قران و خداوند, انسان در تمامی ابعاد زندگی خویش خالق و مسئول می باشد یعنی هر چیزی که در زندگی اش اتفاق میافتد را خودش خلق می کند

 

شما چجوری این اتفاقات رو خلق کرید

حال می خواهیم بگوییم که شما چگونه این اتفاقات را خلق کرده اید شما تمامی اتفاقات زندگی تان را با استفاده از قدرت تفکر خویش ایجاد کرده اید, تفکر تنها وسیله ایست که شما با استفاده از آن زندگی تان را خلق می کنید و تنها چیزی ایست که شما در استفاده از آن آزادی مطلق دارید.

به عبارتی دیگر کسی قادر نیست این آزادی را از شما بگیرید و شما را مجبور کند به چیزی فکر کنید یا فکر نکنید بنابراین شما در فکر کردن کاملا اختیار دارید و از همین رو است که خداوند در قران می فرماید ما انسان را موجودی آزاد آفریدیم یعنی شما آزادی کامل دارید که به هر چه بخواهید بیاندیشید.

فکر شما از چیست

فکر شما یک پدیده غیر مادی و غیبی می باشد ولی تاثیر مستقیمی بر روی زندگی مادی و فیزیک شما ایجاد می کند به بیانی دیگر تمامی اتفاقات زندگی ما از چیز غیر مادی و فیزیکی و غیبی به نام فکر نشات می گیرد که به طور مستقیم بر روی فیزیک تاثیر می گذارد. برای تصدیق این موضوع خداوند در قرانی با بیان آیاتی به این امر اشاره کرده است به طور مثال آیات زیر

دلیل وقوع اتفاقات زندگی بشر

آیه 3 سوره بقره

الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ

آن کسانی که به جهان غیب ایمان آرند و نماز به پا دارند و از هر چه روزیشان کردیم به فقیران انفاق کنند.

 

سوره یوسف آیه 52

ذَٰلِكَ لِيَعْلَمَ أَنِّي لَمْ أَخُنْهُ بِالْغَيْبِ وَأَنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي كَيْدَ الْخَائِنِينَ

(یوسف در ادامه سخن خود به فرستاده شاه گفت) من این کشف حال برای آن خواستم تا عزیز مصر بداند که من هرگز در نهانی به او خیانت نکردم و بداند که خدا هرگز مکر و خدعه خیانتکاران را به مقصود نمی‌رساند.

 

آیه 12 سوره ملک

إِنَّ الَّذِينَ يَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ بِالْغَيْبِ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَأَجْرٌ كَبِيرٌ

همانا آنان که از خدای خود در پنهان می‌ترسند آنها را آمرزش و پاداش بزرگ (بهشت ابد) خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا