مقالات

رازهای متقاعد کردن دیگران

متقاعد کردن دیگران هنری است که اغلب افراد مهارت استفاده از آن را ندارند اگر بتوانید این مهارت را کسب کنید قادر خواهید بود در شرایط متفاوت اوضاع را به نفع خود رقم بزنید در این مقاله در خصوص رازهای متقاعد کردن دیگران سخن خواهیم گفت تا شما هم بتوانید این مهارت را بیاموزید. افرادی که متقاعد کردن دیگران را بلدند اسراری را می دانند که می توانند افراد را شیفته نظرات خود و در عین حال با خود همراه کنند این درحالی است که سایرین از این توانایی آگاهی ندارند در ادامه قصد داریم تا راز افرادی که متقاعد کردن دیگران را بلدند را بازگو کنیم تا شما هم بتوانید این اسرار را بیاموزید و بکار ببرید.

راز افرادی که متقاعد کردن را بلدند

1 . شناخت مخاطب

راز متقاعد کردن دیگران که افراد موفق آن را می دانند این است که آن ها مخاطب خود را خوب می شناسند اولین قدم برای ارتباط برقرار کردن و تاثیر گذاشتن بر مخاطب شناخت درست آن است که افراد متقاعد کننده آن را خوب می دانند آن ها با توجه به شناختی که از فرد مقابل خود دارند می دانند چگونه باید با وی رفتار کنند به طور مثال اگر فرد مقابل شان شخصیتی آرام و خجالتی داشته باشد لحن صحبت این افراد با چنین شخصیتی آرام و گرم می باشد تا فرد احساس آرامش بیشتری داشته باشد و در صورتی که مخاطب فردی پر جنب جوش باشد رفتار این افراد با همچین مخاطبی پر حرارت و دوستانه می باشد. به عبارتی دیگر برای اینکه بتوانید بر افراد تاثیر بگذارید و متقاعد کننده ای ماهر باشید باید با شخص مقابل تان همگام و همراستا شوید این همگامی می تواند در سطح لحن کلام و بادی لنگویج یعنی زبان بدن باشد.

2. استفاده از زبان بدن

یکی دیگر از رازهای متقاعد کردن دیگران همانطور که در بالا بدان اشاره شد استفاده از ربان بدن برای همگامی و ایجاد ارتباط موثر با مخاطب می باشد افرادی که متقاعد کردن دیگران را بلدند به خوبی قادر هستند با استفاده از زبان بدن اعتماد و توجه مخاطبین خود را جلب کنند. شما باید در خصوص زبان بدن مطالعه داشته باشید و بدانید که هر کدام از حالت های بدن چه معنا و مفهومی را تداعی می کند تا با استفاده از زبان بدن صحیح بتوانید در متقاعد کردن دیگران موفق عمل کنید.

3. عدم اعمال فشار

یکی دیگر از رازهای متقاعد کردن دیگران که افراد موفق آن را می دانند این است که آن ها تلاش نمی کنند تا حرفشان را به زور به دیگران بقبولانند بلکه آن ها با سیاست و آرامش چنان رفتار می کنند که دیگران به خوبی نظرات و عقاید آن ها را بپذیرند. آن ها تلاش می کنند تا با مهارت قلب افراد را بدست بیاورند آن ها به خوبی می دانند که اعمال خشونت و فشار نمی تواند در راستای منظوری که دارند کمکی به آن ها بکند. افراد موفق تلاش می کنند تا جنبه های مثبت ایده خود را به خوبی به دیگران نشان دهند و می دانند که اگر ایده به خوبی بیان شود می تواند نظرات دیگران را جلب کند و آن ها را متقاعد کند.

مقالات مرتبط:چطور مهارت متقاعدسازی دیگران را بدست آوریم؟

4. داشتن قدرت بیان قوی

برای متقاعد کردن دیگران یکی دیگر از رازهایی که باید بدانید این است فن بیان و قدرت کلام تان را تقویت کنید و از جادوی کلام غافل نشوید افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب می دانند از قدرت کلام شان به خوبی استفاده می کنند آن ها نظرات شان را شفاف و محکم بیان می کنند و در کلام شان قدرت و جسارت موج می زند. چنانچه بخواهید متقاعد کننده ای ماهر باشید باید یاد بگیرید که نباید از سخن گفتن بترسید ایده های خود را واضح بیان کنید بگذارید اعتماد به نفس تان در کلامی که بیان می کنید قابل مشاهده باشد.

5. خود واقعی تان باشید

برای اینکه بتوانید دیگران را به خوبی تحت تاثیر خود قرار دهید و فردی متقاعد کنند باشید تلاش کنید خود واقعی تان را به نمایش بگذارید از نقش بازی کردن دست بردارید تلاش نکنید خودتان را جور دیگری ارائه دهید اعتماد به نفس تان را حفظ کنید صداقت داشته باشید از بیان احساسات واقعی تان ترسی نداشته باشید. مردم افرادی که نقش بازی نمی کنند و خود واقعی شان را ارائه می دهند بیشتر دوست دارند و از آنجایی که این افراد قابل اعتمادتر به نظر می آیند افراد بیشتری جذب چنین شخصیت هایی می شوند بنابراین خود واقعی تان باشید.

6. اهمیت دادن به نظرات دیگران

از دیگر رازهای متقاعد کردن دیگران این است که باید به نظرات دیگران نیز اهمیت دهید افرادی که این موضوع را می دانند به خوبی می توانند توجه دیگران را جلب کنند آن ها با اهمیت دادن به نظرات دیگران و تصدیق کلام شان اعتماد و احترام افراد را به خود جلب می کنند. یکی از نشانه های اینکه شما به نظرات دیگران اهمیت می دهید خوب گوش دادن است زمانی که با مخاطب خود رو به رو شدید به خوبی به سخنان وی گوش دهید و سوالات خوب می پرسند و نشان دهید که چقدر برای وی ارزش و احترام قائل هستید.

مقالات مرتبط: چطور فرد با نفوذی باشیم و دیگران را متقاعد کنیم

7. ارائه تصویر درست از خود

یکی از مهم ترین اسرار متقاعد سازی این است که شما چه تصویر از خود در ذهن طرف مقابل خود ایجاد می کنید بر اساس تحقیقات انجام شده چنین اثبات شده است که شما 7 ثانیه اول فرصت دارید تا در ذهن مخاطب به خود شخصیت دلنشین تبدیل شوید. در واقع افراد در ثانیه های ابتدای تصمیم می گیرند که از شما خوششان بیاید یا نه و در مابقی زمان در ذهن شان تصمیم شان را ارزیابی می کنند. بنابراین شما فرصت کمی دارید تا بتوانید تاثیر درستی بر روی مخاطب خود بگذارید عواملی که نقش پررنگی در ایجاد تصویر دلنشین از شما در ذهن مخاطب دارند از این قبیل هستند: زبان بدن مناسب – چهره شاد همراه با لبخند – دست دادن گرم و محکم – حالت ایستادن یا نشستن که حاکی از اعتماد به نفس و قدرت باشد- لحن و قدرت بیان.

8. صدا زدن اسم افراد

از دیگر رازهای متقاعد کردن دیگران صدا زدن نام افراد و بخاطر آوردن نام شان می باشد همانطور که در بالا اشاره کردیم افراد متقاعد کننده به خوبی نشان می دهند که به دیگران و نظرات شان اهمیت می دهند و همچنین نشان می دهند که در یک مذاکره شنوندگان خوبی هستند و به شخص مقابل خویش احترام و ارزش می دهند از سوی دیگر بیاد آوردن و صدا زدن افراد با نام کوچک در محافل دوستانه احساس صمیمیت و احترام بیشتری در مخاطب ایجاد می کند این نشان می دهد که شما آن قدر برای وی ارزش قائل بودید که نامش را به ذهن سپرده اید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا