مقالاتموفقیت

باور چیست و نقش آن در زندگی

 

 باور چیست ؟ چرا باید به باورهایمان اهمیت بدهیم؟

در ابتدا باید نسبت به قدرت باور آگاهی داشته باشید باور که گاهی به عنوان ایمان و اعتقاد محکم شناخته می شود در واقع قدرتمندترین و خلاق ترین قسم از نیروهای وجود انسان است. از آنجایی که باورهایمان در شکل گیری زندگی مان موثر است باید به آن ها اهمیت دهیم تمامی موفقیت ها و شکست های ما و حتی تمامی انتخاب ها و اتفاقات ما در زندگی مستقیما از طریق باورهایمان شکل گرفته است باور رابطه مستقیمی با تصمیم گیری و به سرانجام رسیدن یک عمل دارد.به زبانی دیگر باور همان تفکر یا ذهنیتی است که در ضمیرناخوداگاه ما نهادینه شده است  و در واقع باور بازتاب و نمایش نگرش مثبت یا منفی شخص می باشد.و با تکرار مداوم یک عمل یا رفتار باور شکل میگیرد و در ناخوداگاه شخص نهادینه می شود و بر روند کیفیت زندگی شخص تاثیر مستقیم می گذارد.
مردم به آن چیزی که باور دارند به صورت ناخوداگاه انتخاب و عمل می کنند به بیانی دیگر عمل و انتخاب مردم به صورت ناخوداگاه بر طبق باورهایشان می باشد

 

تقسیم بندی باور

در این بخش از مقاله باور چیست به انواع آن می پردازیم
به طور کلی باورها به دو دسته تقسیم بندی می شوند باورهای مثبت و باورهای منفی که باورهای مثبت سازنده هستند و باورهای منفی تخریب کننده و نابود کننده انسان هستند. باورها با اساس قانون جذب رابطه مستقیمی دارند چنانچه به مفهوم باور و نقش باور در شکل گیری زندگی آگاهی کامل یابید مطمعنا در صدد این بر می آید که باورهای منفی خود را فوراَ شناسایی و نابود کنید.

تاثیر باورهای مثبت در زندگی

باورهای مثبت موجب می شود که شخص یک انرژی مضاعف برای رسیدن به خواسته اش پیدا کند باورهای مثبت مانند یک کاتالیزو  تسریع کنند روند پیشرفت یک فعالیت می باشند باورهای مثبت در واقع همان ایمان و انگیزه درونی شخص می باشند. باور مثبت در زندگی موجب می شود که شما مسائلی که در زندگی برایتان ایجاد می شود را دیگر مشکل نبینید و مسائل را راهی برای پیشرفت در زندگی بدانید

بنابراین با تقویت کردن باورهای مثبت می توانید انرژی خود را برای دستیابی به رویاهای بزرگ تر ذخیره کنید شما می توانید با ایجاد باورهای صحیح در جهت به طور مثال در زمینه ثروت مانند ثروتمندان زمینه ثروتمند شدن را برای خود فراهم کنید.

باورهای مثبت موجب می شود تمرکز شما بیشتر شود تا به هدف خود برسید باورهای مثبت سبب می شود میزان ریسک در زندگی تان کاهش یابد و موجب تقویت ایمان قلبی شما و افزایش انرژی درونی شما می شود و با ایجاد تفکر مثبت موجب می شود که در زمینه مورد نظرتان به موفقیت و پیشرفت قابل توجهی دست یابید و همچنین باورهای مثبت سبب می شود تا در شرایط دشوار قدرتی برای یافتن راه پیشرفت در آن مسائله را داشته باشید.

 

تاثیر باورهای منفی  در زندگی

در این بخش از مقاله باور چیست به تاثیر باورهای منفی در زندگی اشاره می کنیم. باورهای منفی تاثیر مخرب بر روند زندگی و موفقیت تان دارد و موجب می شود در کارهای دچار مشکلات و موانع بسیاری شوید باورهای منفی محدود کننده هستند و روند پیشرفت شما را متوقف می کنند زمانی تصمیم به انجام کاری می کنید این باورهای منفی در قالب افکاری همچون ترس و تردید پای حرکت شما را سست می کنند و شما را برای انجام اقدام جدی متوقف می کنند و علاوه بر آن زمینه ساز پیشامد رویداد های بد و ناخوشایند از جمله ورشکستگی ناکامی نیز می شوند. بنابراین باید نهایت تلاش خود را بکنید تا باورهای منفی را از خود دور کنید.

بنابراین باورهای منفی موجب می شود که که فرصت های موفقیت آمیز از زندگی مان دور شوند و به سمت شکست و ناکامی پیش برویم و یک باور اشتباه و مخرب می تواند موجب شود تا موجی از باورهای محدود کننده و اشتباه در ذهنمان بوجود بیاید.

 

 

چگونه باورها شکل می گیرند

در این بخش از مقاله باور چیست به مبحث شکل گیری باور می پردازیم. نحوه تفکر انسان ها در شکل گیری بارهایشان تاثیر می گذارد هر فکری که بارها تکرار شود تبدیل به باوری درونی می شود و این باورهای درونی هستند که موفقیت  شکست انسان را تعیین می کنند داشتن افکار مثبت و تکرارشان در ذهن موجب بروز باورهای مثبت می شود و این باورهای مثبت سبب جذب اتفاقات خوب در زندگی می شوند بنابراین با تمکز بر روی افکار مثبت می توانید موج باورهای مثبت را ایجاد کنید تا این باورهای مثبت کیفیت زندگی تان را بهبود دهند.

 

 

چگونه ذهنیت مثبت داشته باشید

در ادامه مقاله باور چیست در می یابیم که چگونه ذهنیت مثبت داشته باشیم.در شرایط کنونی یکی از راه کارهایی که می توانید بواسطه آن ذهنیت مثبت و درنتیجه آن افکار و باورهای مثبت داشته با شید این است که خوش بین باشید و همواره نیمه پر لیوان را بنگرید و جنبه های مثبت یک رویداد را ببینید و نگرش و دید زیبا بین داشته باشید تا برداشت های شما هم مثبت و زیبا باشد و به جنبه های منفی یک رویداد توجه نکنید.

همواره سعی کنید دیدگاهی متفاوت به آینده داشته باشید و امیدوار باشید و با شجاعت پیش بروید این دیدگاه برای شما موفقیت و پیروزی به همراه خواهد داشت . در ذهن تان تنها افکاری را پرورش دهید که با هدف نهایی تان همسو و هم جهت باشد جسور باشید و از تغییرات و حرکت کردن هراس نداشته باشید. تلاش خود را تا زمان رسیدن به مقصود رها نکنید و در پی این باشید که تصمیمات و اقدامات خویش را عملی کنید.

باورهای های درونی مثبت باعث می شود که انگیزه شما تقویت شود بنابراین برای اینکه این باورهای مثبت تقویت شوند سعی کنید تا روزانه به مدت ده دقیقه بر روی اهداف و آرزوهایی که تعیین کرده اید تمرکز کنید و تصویرسازی کنید با کمک این روش باورهایتان را نهادینه کردید و انرژی بیشتری برای محقق شدن آرزوهایتان فراهم آورده اید.

چنانچه موفق شوید برای یک بار باور مثبتی را به موفقیت و نتیجه برسانید این موفقیت کمک می کند تا بتوانید سایر باورهای محدود کننده که مانع موفقیت می شوند را خنثی کنید. بنابراین شما با تقویت احساسات مثبت و ایجاد باورهای مثبت می توانید باورهای محدود کننده را کم رنگ و نابود کنید.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا