روابطمقالات

رفتارهایی که بانوان فهمیده در روابط خود انجام نمی دهند

شاید یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از خانم ها چگونگی رفتار مناسب در روابط شان می باشد و داشتن یک رابطه شاد و سالم یکی از آرزوهای هر شخصی می تواند باشد در این مقاله قصد داریم تا رفتار زنان فهمیده در روابط شان را بیان کنیم.

قربانی نکردن سایر روابط خویش

بسیاری از خانم ها به محض اینکه وارد یک رابطه احساسی با همسر یا نامزدشان می شوند روابط عاطفی که با دوستان و خانواده خود داشتند را کنار می گذارند و اغلب دوستان شان را فراموش می کنند شاید این رفتار فقط در ماه عسل منطقی باشد اما به خاطر داشته باشید به هیچ عنوان نباید خانواده و دوستان تان که سال ها در کنارتان بوده اند به محض وارد شدن یک شخص جدید کنار بگذارید. رفتار زنان فهمیده در روابط بدین شکل استکه همیشه یک تعادل بین رابطه احساسی خود با همسرشان و عزیزان شان برقرار می کنند.

پیشنهاد ویژه :پنج باور منفی که روابط را خراب می کند

همیشه قدر دان هستند

 

برخی از خانم ها بعد از مدتی که از شروع یک رابطه می گذرد فراموش کار می شوند و دیگر برای کارهای کوچکی که شخص مقابل شان برایشان انجام می دهد ارزشی قائل نمی شوند ولی زنان فهمیده همیشه بابت نعمت ها و کارهای کوچکی که طرف مقابلشان برایشان انجام می دهد قدردانی و تشکر می کنند.

استقلال مالی خود را حفظ می کنند

زنان فهمیده همیشه استقلال مالی خود را حفظ می کنند هر چقدر هم همسرتان از نظر مالی شرایط ایده الی داشته باشد از دست دادن استقلال مالی در واقع یعنی از دست دادن استقلال فردی بنابراین زنان فهمیده همیشه برای خود استقلال مالی دارند و خودشان از پس هزینه های خویش بر می آیند.

رفتار زنان فهمیده در روابط

تمرکز نکردن بر روی خصوصیات بد طرف مقابل

بسیاری از زنان عادت دارند که بر روی نقاط ضعف همسرشان تمرکز و توجه کنند و رفتارهای بد آنها را مدام زیر نظر دارند این در حالی است که رفتار زنان فهمیده در روابط بدین شکل نیست آن ها بر روی نقاط قوت و مثبت همسرشان توجه و تمرکز دارند هیچ وقت همسرشان را قضاوت نمی کنند و بیشتر توجه شان به رفتارهای خوب و جملات خوب همسرشان می باشد.

از آرزوها یشان دست بر نمی دارند

رفتار زنان فهمیده در روابط به این صورت است که همیشه به دنبال آرزوها و رویاهای خویش هستند و هرگز دست از تلاش بر نمی دارند و می دانند یک رابطه خوب با همسرشان آنها را برای رسیدن به رویاهایشان یاری می رشاند بنابراین به دنبال شاد بودن و رویاهای خویش می روند.

به طرف خود آزادی عمل می دهند

زنان فهمیده همسرشان را محدود نمی کنند و به طرف مقابل شان ایده ها و عقاید خویش را تحمیل نمی کنند به شخص آزادی عمل می دهند می دانند که خوشبختی هر کس متفاوت است اگر همسرشان از یک فضای شخصی لذت می برد او را محدود نمی کنند

با شخصیت خویش احترام می گذارند      

رفتار زنان فهمیده در روابط بر این مبناست که همواره به شخصیت خود و طرف مقابل شان احترام می گذارند و اجازه نمی دهند که همسرشان با لحنی تند و بی ادبانه با آنان رفتار کنند و خود برای شخص مقابل احترام ارزش قائل هستند و این رفتار هم از شخص مقابل خود انتظار دارند.

ارزش دوستت دارم را سبک نمی شمارند

زنان فهمیده ارزش کلمه دوستت دارم را به خوبی می دانند و برای حفظ ارزش این کلمه تلاش می کنند بنابراین این کلمه را در تمام جملات شان استفاده نمی کنند در واقع این کلمه را در زمان درستش و در جمله مناسبش به زبان می آورند.

در هیچ زمان خوشحالی و خوشبختی‌ شان را نادیده نمی‌ گیرند.

شاد بودن در یک زندگی و ارتباط بسیار اهمیت دارد بنابراین زنان فهمیده و عاقل این مطلب را می دانند آن ها درک می کنند که زمانی که در یک رابطه شاد نیستند نباید در آن رابطه بمانند بخاطر ارزشی که برای خود و احساسات شان قائل هستند به محض اینکه در یک رابطه ای احساس شادی و خوشبختی نمی کنند آن رابطه را ترک می کنند زیرا می دانند که همسرشان باید بخشی از شادی آن ها باشد و چنانچه همسرشان در این مورد موجب آزار و ناراحتی شان باشد آن رابطه را ترک می کنند.

پیشنهاد ویژه:نکاتی در خصوص جذب همسران مناسب

به طور دائم در تماس با همسرشان نیستند

 زنان بالغ و فهمیده چون در زندگی خود برنامه ریزی و هدف دارند وقت شان را صرف تماس های مکرر با همسرشان نمی کنند که بخواهند مدام او را چک کنند زیرا هم برای زمان خودشان و برای وقت همسرشان ارزش قائل هستند.

مسئولیت برخی از تصمیم گیری ها را خود بر عهده می گیرند

رفتار زنان فهمیده در روابط بر این اساس است که هرگز تمام تصمیمات را بر عهده همسر خود نمی گذارند بلکه در موارد بسیاری خود را صاحب نظر و عقیده می دانند و خود تصمیم می گیرند و می دانند در یک رابطه سالم دو طرف باید  در تصمیم گیری مشارکت داشته باشند و به تصمیمات یکدیگر احترام بگذارند.

در خصوص جزییات زندگی شان با همه سخن نمی گویند

زنان فهمیده ارزش زندگی خصوصی شان را می دانند و برای زندگی خصوصی خود احترام قائل هستند بنابراین در مورد جزییات رابطه شان مسائل و مشکلاتشان در رسانه های جمعی یا در بین دوستان خویش سخن نمی گویند در عوض برای حل مشکلاتشان ترجیح می دهند با طرف مقابل خود سخن بگویند و مساله را حل کنند تا اینکه بخواهند در خصوص آن با دوستان و سایرین صحبت کنند.

حریم شخصی‌ شان را از بین نمی‌ برند.

زنان فهمیده همیشه زمان هایی را برای تنهایی خود اختصاص می دهند زیرا حتی اگر یک رابطه بسیار هم عالی باشد گوشه ای را به تنهایی خود اختصاص دهید و در آن زمان به مطالعه و رشد شخصیتی خویش بپردازید

حسادت نورزیدن به طرف مقابل

زنان فهمیده هرگز به دیگران حسادت نمی وزند آن ها از شادی دیگران شاد می شوند و هرگز به خاطر خودخواهی خود دیگران را تحقیر نمی کنند و یا دستاورد های آنان را دست مایه تمسخر قرار نمی دهند

فراموش نکردن هویت خویش

رفتار زنان فهمیده در روابط بر این اساس است که هرگز خود و هویت خویش را فراموش نمی کنند و به خاطر رضایت طرف مقابل هرگز خودشان را قربانی نمی کنند و لذت ها و علایق و سرگرمی های خود را پنهان نمی کنند و به خاطر طرف مقابل شان هرگز خودشان را تغییر نمی دهند تا انگونه که طرف مقابلشان می خواهد بشوند.

وقتی یک رابطه جدید را شروع می‌ کنید، طبیعی است که جذب سرگرمی‌ ها و علایق طرف‌ مقابل خودتان شوید. به اشتراک گذاشتن علایق خیلی لذت‌ بخش است ولی زنان بالغ و فهمیده به خودشان اجازه نمی‌ دهند علایق و سرگرمی‌ های خودشان را بخاطر یک نفر دیگر کنار بگذارند. در عوض، هم به علایق و سرگرمی‌ های خود و هم طرفشان علاقه نشان می‌ دهند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا